a
0
Termékek

Fórum -> Általános fórum -> SEGÍTSÉG! - Akvárumgondok és kérdések

SEGÍTSÉG! - Akvárumgondok és kérdések

Hozzászóláshoz be kell jelentkezni! Bejelentkezés / Regisztráció

AkvaSzerk

Admin

Regisztrált:
2010-08-17

Lori82 írta:
Hello a napokban vasaroltam egy 54 L akvariumot feltoltottem es a vizet elkezdtem kezelni JBL Clynol szerrel es 72 ora utan sem tisztul le a viz meg mindig zavaros. Tudnatok segitenni hol rontottam el?
Kedves Lori!

24 óra alatt le kellett volna tisztulnia a víznek. Mivel lett betelepítve? A kavics ki lett mosva? Esetleg mangrove vagy mopani gyökér is elszínezheti a vizet.

Üdv: AkvaSzerk

Lori82

Nézelődő

nézelődik, ismerkedik....

Regisztrált:
2016-01-08

Hello a napokban vasaroltam egy 54 L akvariumot feltoltottem es a vizet elkezdtem kezelni JBL Clynol szerrel es 72 ora utan sem tisztul le a viz meg mindig zavaros. Tudnatok segitenni hol rontottam el?

AkvaSzerk

Admin

Regisztrált:
2010-08-17

sunike írta:
Kedves AkvaSzerk!
Van nekem egy régebbi Eheim 2252 belső szűröm. A diffúzor pici kis csonkja amin a levegőt szívja letörött. Kérem írja meg nekem legyen szíves, hogy melyik alkatrészt kellene megvásárolnom hozzá hogy újra tökéletesen működjön. 4005651 vagy kell még hozzá a 7438018 is? Az menetes?
Köszönöm előre is segítségét.
Kedves sunike!

Amennyiben csak a kis csonk törött le elég a 4005651-et megvásárolnia. Csak 7438018 menetes a diffúzor nem.

Üdv: Akva Szerk

sunike

Nézelődő

Regisztrált:
2011-03-07

Kedves AkvaSzerk!
Van nekem egy régebbi Eheim 2252 belső szűröm. A diffúzor pici kis csonkja amin a levegőt szívja letörött. Kérem írja meg nekem legyen szíves, hogy melyik alkatrészt kellene megvásárolnom hozzá hogy újra tökéletesen működjön. 4005651 vagy kell még hozzá a 7438018 is? Az menetes?
Köszönöm előre is segítségét.

AkvaSzerk

Admin

Regisztrált:
2010-08-17

Halas15 írta:
A gondom sajnos nem oldódott meg, pedig már a gyári rotor csere is megvolt új eredeti eheim rotorra, de ezzel is ugyanolyan zajos, zörgő, kerregő hangot ad működés közben (természetesen a víz alatt értem), a régi típusú aguaball2210 rotorjához képest, amivel próbálva teljesen zajtalannak mondható. Talán a rotorok fejrészénél a lapátok rögzítése tűnik szorosabbnak az újnál kézzel körbe forgatás közben a régi típusú készülék rotorjához képest. Ezen lehet valahogy állítani esetleg?
A régi szűrő működött zajtalanul, az új is működik zajtalanul a régi rotorral, akkor az újjal is gondolom így kellene működnie.Valami megoldás esetleg?
Kedves Halas!

Ebben az esetben sajnos be kell vizsgálnunk a terméket, kérem a garancialevéllel és a vásárlást igazoló bizonylattal együtt küldje el címünkre ahol szervizünk megnézi és "postafordultával" küldi is vissza.

Halas15

Nézelődő

Regisztrált:
2015-10-19

A gondom sajnos nem oldódott meg, pedig már a gyári rotor csere is megvolt új eredeti eheim rotorra, de ezzel is ugyanolyan zajos, zörgő, kerregő hangot ad működés közben (természetesen a víz alatt értem), a régi típusú aguaball2210 rotorjához képest, amivel próbálva teljesen zajtalannak mondható. Talán a rotorok fejrészénél a lapátok rögzítése tűnik szorosabbnak az újnál kézzel körbe forgatás közben a régi típusú készülék rotorjához képest. Ezen lehet valahogy állítani esetleg?
A régi szűrő működött zajtalanul, az új is működik zajtalanul a régi rotorral, akkor az újjal is gondolom így kellene működnie.Valami megoldás esetleg?

AkvaSzerk

Admin

Regisztrált:
2010-08-17

adac írta:
AkvaSzerk írta:
adac írta:
Tisztelt AkvaSzerk!
Van nekem egy EHEIM 2215 külső szűrőm, jelenleg egy 60, hamarosan egy 120L-es akváriummal.
Két gondom akadt:
- Eléggé zajos lett tisztítás után, kerámiatengelyt cseréltem rajta, nem segített sajnos.
- Tisztítást követően eléggé legyengült az ereje, nem nyom elég vizet, korábban jobban tolta (félek, ha lecserélem az akváriumot a 120L-esre, nem lesz elegendő így hozzá).

Tudna nekem tanácsot adni mihez kezdjek?
Köszönöm előre is!
Üdv
Kedves adac!

A Classic szűrők takarítás utáni jellemező hibája a nyomás csökkenés.

Levegősödést okozó hibák:
Nyomócsonk laza, óvatosan húzza meg, vigyázva a túlfeszítésre, nehogy a tartályt is meg repessze
Forgórész hiba, a mágnes repedt, vagy ketté vált
Szívó csonk alatti tömítés elhasználódott, a burkolatot a fejegységről lepattintva a szívócsonk alatti tömítést kell szilikonnal bekenni vagy cserélni

A fentiek ellenőrzése után, ha még mindig levegős tovább kell keresni a hibát ilyenkor javasoljuk a szervizünkbe való bevizsgálását.

Üdv:AkvaSzerk
Értem, megnézem, köszönöm a segítséget.
Akkor is a levegősödés lehet a gond, ha nem nyom ki semmi buborékot? Hangra úgy tűnik kijött belőle a levegő, ha megmozgatom, akkor sincs buborékos hangja a szűrőnek...
Kedves adac!

A levegő nem feltétlenül látszik, hogy távozik, a szűrőt oldalra döntve, majd visszaállítva, ha súgó hangot ad akkor még mindig levegős
A fej burkolatán lévő szívócsonknál is lehet tűhegynyi lyuk vagy repedés, ettől is levegős lehet.
Esetleg a tömlő többi részét és illesztéseket is meg kell nézni. A tömlő megkeményedik összenyomódik akkor azt cserélni kell.

AkvaSzerk

Admin

Regisztrált:
2010-08-17

Halas15 írta:
T. Szerk!
Aqaball130 belső szűrő teljesen új, üzem közben zajos, hangos az előző 2210 szériához képest. A rotort a régi szűrő (2210-es típus kb 8 éves) rotorjával kipróbáltam hangtalanul működik.
MI lehet az oka? Van valami módszer ennek a rotor búgó kerregő hangnak a megszűntetésére?
köszönettel, H
Kedves Halas15!

Amennyiben új a szűrő, úgy garanciális ezért el kellene küldeni a szervizünkbe (mellékelve a garancialevelet és a vásárlást igazoló számlát vagy blokkot), hogy megnézzük miért hangos az eredeti új rotorral. Sajnos előfordul időnként, hogy a a gyári alkatrész is hibás. Valószínű ez a hiba oka, ezt a használt rotorral Ön tesztelte is és a hiba megoldódott.

Halas15

Nézelődő

Regisztrált:
2015-10-19

T. Szerk!
Aqaball130 belső szűrő teljesen új, üzem közben zajos, hangos az előző 2210 szériához képest. A rotort a régi szűrő (2210-es típus kb 8 éves) rotorjával kipróbáltam hangtalanul működik.
MI lehet az oka? Van valami módszer ennek a rotor búgó kerregő hangnak a megszűntetésére?
köszönettel, H

adac

Nézelődő

Regisztrált:
2015-10-16

AkvaSzerk írta:
adac írta:
Tisztelt AkvaSzerk!
Van nekem egy EHEIM 2215 külső szűrőm, jelenleg egy 60, hamarosan egy 120L-es akváriummal.
Két gondom akadt:
- Eléggé zajos lett tisztítás után, kerámiatengelyt cseréltem rajta, nem segített sajnos.
- Tisztítást követően eléggé legyengült az ereje, nem nyom elég vizet, korábban jobban tolta (félek, ha lecserélem az akváriumot a 120L-esre, nem lesz elegendő így hozzá).

Tudna nekem tanácsot adni mihez kezdjek?
Köszönöm előre is!
Üdv
Kedves adac!

A Classic szűrők takarítás utáni jellemező hibája a nyomás csökkenés.

Levegősödést okozó hibák:
Nyomócsonk laza, óvatosan húzza meg, vigyázva a túlfeszítésre, nehogy a tartályt is meg repessze
Forgórész hiba, a mágnes repedt, vagy ketté vált
Szívó csonk alatti tömítés elhasználódott, a burkolatot a fejegységről lepattintva a szívócsonk alatti tömítést kell szilikonnal bekenni vagy cserélni

A fentiek ellenőrzése után, ha még mindig levegős tovább kell keresni a hibát ilyenkor javasoljuk a szervizünkbe való bevizsgálását.

Üdv:AkvaSzerk
Értem, megnézem, köszönöm a segítséget.
Akkor is a levegősödés lehet a gond, ha nem nyom ki semmi buborékot? Hangra úgy tűnik kijött belőle a levegő, ha megmozgatom, akkor sincs buborékos hangja a szűrőnek...
Termékek